«Ми піклуємось про вас

та про ваше здоров'я»

Медичний центр "НоуХауМед"

 
  • Київ
  • Одеса
+38093
306-02-89

Подивитись графік роботи та всі телефони »

Киев, проспект Героев Сталинграда 2д
Де це?

+38093
306-02-89

Подивитись графік роботи та всі телефони »

ул. Генуэзская, 24Б Де це?

 
Головна » Про нас » ЗМІ про нас » Стаття в "Комсомольській правді в Україні": Стрункішаємо без шкоди для здоров'я

Стаття в "Комсомольській правді в Україні": Стрункішаємо без шкоди для здоров'я

Стрункішаємо без наслідків.

Автор: Олена КАЛАЧОВА

Відпустка на носі. А вам в черговий раз не вистачило цілого року, щоб знайти час для занять спортом, відучити себе наїдатися на ніч, припинити перекушування у вигляді чіпсів і горішків. І ось ви знову стоїте перед дзеркалом, сумно розглядаєте свою розпливчасту фігуру і востаннє присягаєтесь - все, сідаю на дієту!

Ви дійсно товста?


Дієта – ось перша думка, яка приходить в голову кожній жінці, коли улюблена сукня, в якій вона дефілювала на випускному, вже не сходиться на стегнах і талії ... А тепер зупиніться і гарненько подумайте, навіщо вам розлучатисязі своєю вагою і чи справді вона зайва?

Є кілька способів дізнатися відповідь на це питання. Можете по-старинці порахувати так званий індекс Кетле. По ньому ідеальна вага людини дорівнює реальній масі тіла (в кілограмах), поділеній на зведений в квадрат ріст (у метрах). Якщо отримана цифра менша 25 - вага в нормі, від 25 до 27 - є надмірності, понад 27 - у наявності ожиріння.

Не довіряєте тестам? Зверніться до сучасної медицини. У Києві вже є спеціальна апаратура, яка дозволяє діагностувати порушення обмінних процесів в організмі. Ця унікальна німецька методика допомагає не просто діагностувати проблеми з вагою, але, контролюючи стан жирової клітини, відновити обмінні процеси, одужати і більше не повертатися до хвороб і надлишкової ваги. Ця технологія працює навіть в тих випадках, коли є ендокринна патологія, захворювання щитовидної залози, міома й інші хвороби.

Худнемо розумно

Способів позбутися зайвих кілограмів людство придумало небагато - фізкультура, дієта і психотерапія (якщо вага - результат постійної невгамовної обжерливості).

Крок перший: фізкультура

Ваше життя - робота-дім-робота? Та ви просто гинете від гіподинамії, і зайві сантиметри на талії - результат такого згубного образу існування! Щоб привести себе в порядок, треба докласти зовсім небагато зусиль - фізичних. Тільки не здумайте відразу летіти в тренажерку. Лікарі попереджають: для нетренованого роками організму надмірне фізичне навантаження може обернутися проблемами з серцево-судинною системою.

Для початку спробуйте змінити своє життя. Чоловік і діти не пропадуть, якщо ввечері ви півгодини-годину погуляєте в найближчому парку. І не кажіть, що часу немає. Зрештою, вашим домашнім теж не завадить пройтися перед сном - беріть їх з собою!

Далі - більше. Привести м'язи в тонус допоможуть басейн і прогулянки на велосипеді. Хоча б тричі на день по десять хвилин робіть найпростіші вправи. Вранці вони допоможуть вам розгойдатися, а вдень - підтримати тіло в бойовій формі (в «Комсомолці» за 30 травня і 13 червня ми публікували комплекси вправ для розминки вдома і на роботі).

А потім можете подумати про систематичні заняттях у спортзалі. Вибирайте, що душі завгодно: фітнес, пілатес, йога, аеробіка.

Крок другий: раціональне харчування

Як сказав один терапевт - здоровій людині дієта не потрібна, а для хворого може бути смертельно небезпечна. Але для кожного необхідний повноцінний раціон харчування. А це слідуюче співвідношення: білки - 13%, жири - 30%, вуглеводи - 57%. Щоб худнути, достатньо зменшувати кількість їжі, що з'їдається, намагаючись зберегти баланс.

Але перш ніж урізати свій раціон, відвідайте лікаря. Адже дієта - самий суперечливий спосіб для боротьби із зайвими кілограмами. Подумайте самі: обмежувати себе в їжі, позбавляючи організм цілого набору поживних речовин, необхідних для нормального функціонування всіх органів, - хіба це не дурість? До того ж сучасність підказує більш простий і ефективний спосіб: худнути, не відмовляючи собі в смачних стравах.

- Раціональне харчування - занадто загальне поняття, - вважає лікар-терапевт, ендокринолог, психотерапевт Олена ШЕВЧЕНКО. - Насправді ж у кожної людини своє особисте раціональне харчування. І тут ми не говоримо про дієту! Існують програми зниження ваги за рахунок відновлення так званого інсулінового дзеркала. У пацієнтів з порушенням обмінних процесів і великою кількістю жиру порушується толерантність до глюкози. У підсумку, з'їдаючи одне яблуко, такі люди поправляються, тому що складний вуглевод (яблука, гречка і т.д.) не перетворюється в енергію, як у здорової людини, а переходить у стан жиру. Під час програми ніяких препаратів приймати не треба. Просто людина регулярно проходить апаратне обстеження, яке показує стан жирової, м'язової тканини, кількість води в організмі і їх зміну. Пацієнт їсть все, що є в природі, суб'єктивно відчуває себе ситим, при цьому його жирова клітина не голодує. А об'єктивно апаратура показує зменшення кількості жиру і збільшення м'язової тканини. Коли відновиться інсулінове дзеркало, людина може харчуватися зазвичай і більше не набирати вагу. Сьогодні неможливо не схуднути. Адже є такі методики, які дозволяють у будь-якій ситуації, з любими хворобами відновити обмінні процеси і схуднути.

ВАЖЛИВО

Головне все-таки - не вага. Можна замучити себе гречкою і скинути ці шкідницькі сантиметри і кілограми. Головне - усвідомити, що все це - наслідок неправильного способу життя. Любі жінки, міняйте не раціон, а спосіб життя!

ДО РЕЧІ

Американські вчені з'ясували, що в 90% випадків люди перекушують на ситий шлунок біля екрана телевізора. Таким чином, людина споживає на 30% більше калорій денної норми!

Найнебезпечніший проміжок - між одинадцятьма годинами вечора і першою годиною ночі. В цей час люди дивляться телевізор, відпочивають і навіть не помічають, скільки разів ходять на кухню. Як відзначають вчені, причина такої поведінки в тому, що за день мозок втомлюється і легко піддається скороминучим імпульсам, наприклад, бажанню перекусити.

Крок третій: психотерапія

Любити смачні страви - не злочин. Що ж робити, якщо звичка щось постійно жувати не дає вам спокою? Справитися з бідою допоможе психотерапевт.

- Психологія дуже важлива, - стверджує Олена Шевченко. - Помилка безрезультатно худнучих в тому, що вони працюють в основному з тілом, забуваючи про психічні трансформаціях. Що відбувається, коли людина вирішила худнути? Тут же збирається натовп бажаючих приєднатися, але мало хто з них це робить. З'являється паніка - схудну я, чи ні? У цьому випадку допоможе впоратися зі страхом психотерапевт.

Ще приклад. Дорога до ожиріння прокладається з дитинства. У дитини з народження є смоктальний рефлекс, її ніхто цьому не вчив, але вона це вміє. Як тільки дитина стає старшою, її починають підгодовувати і змушують їсти навіть тоді, коли вона не хоче, порушуючи вроджений рефлекс. І вже у дорослої людини апетит з'являється тільки при думці про ласощі. Тут з порушеним рефлексом починає працювати психотерапевт. Людину вводять в легкий транс, а потім дають певну установку на продукти, які для неї є улюбленими або допінговими. При цьому психотерапевт працює тільки з травним центром гіпоталамуса. Після цього відновлюється вроджений рефлекс їсти тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Таким чином можна прибрати залежність від їжі і відновити гармонію душі й тіла.

Вызов врача на дом

Запишіться на прийом

Місто
Телефон
Введіть код: verification code