«Ми піклуємось про вас

та про ваше здоров'я»

Медичний центр "НоуХауМед"

 
  • Київ
  • Одеса
+38093
306-02-89

Подивитись графік роботи та всі телефони »

Киев, проспект Героев Сталинграда 2д
Де це?

+38093
306-02-89

Подивитись графік роботи та всі телефони »

ул. Генуэзская, 24Б Де це?

 

Ігроманія

Ігроманія або лудоманія або геймблінг - одна з поширених нехімічних «маній», котра за своєю руйнівною дією на психічне здоров'я людини впевнено займає трете місце після наркоманії та алкоголізму. Якщо у випадку останніх ми маємо справу з психоактивними речовинами, які створюють психо-фізичну прив'язку у пацієнта, то в даному випадку все набагато нібито... простіше, проте, з іншого боку, набагато складніше.

У користувача, на перший погляд, складається думка, що азартні гри не є чимось небезпечним та таким, що вимагає втручання фахівців, проте, абсолютно по-справжньому, люди здійснюють суїциди (самогубства), потрапляють до психіатричних лікарень, скоюють злочини ... Були в нашій історії і курйозно-трагічні випадки. Так народний вислів «програти корову» мав місце в лікувальній практиці; молода людина 30 років від народження, мешканець сільської місцевості, працював у великому місті на будівництві. В нього було «наше хобі», зароблені важкою працею гроші благополучно «зливалися» в ігрових залах. Борги, кредити в банках на великі суми, всілякі спроби «зірвати джек-пот» на жаль були марними ... Його активно шукали кредитори. Хлопець вирішив сховатися, виїхав до тітки в село. Але й  тут ця "хвороба" проявила себе знову. В цьому населеному пункті була кав'ярня, в якій, за іронією долі стояло кілька автоматів. Грошей немає тітки вдома теж, але є в хліві корова ...Природно через годину корова «перекочувала» до сусіда який дав під заставу 500 грн.

Зараз хлопець не грає і благополучно працюючи роздає борги, з жахом згадуючи про геймблінг.

Була й інша історія.

Його «хамер» грайливо поблискував перед входом до нашої клініки. ,, Я вчора програв 45 тисяч баксів, але я не збіднів,, - розповів респектабельний чоловік середніх років. ,, Так навіщо Вам лікуватися?,, -,, Розумієте, для мене гра це процес життя. Я дуже заможна людина, але дружина постійно свариться, що я пропадаю щоночі в салонах ... я можу її втратити ...,,.

Такі випадки не рідкість. А ось хлопчину 17 років, який грав в "он-лайн" статегію, мама хотіла скрутити і відвезти до психлікарні, оскілький той не виходив з дому півтора місяці, відриваючись від "компа" лише щоб поїсти і задовольнити певні потреби. Передбачався навіть "план" його захоплення через балкон. Оскільки, маму з сторонніми людьми хлопець не пускав до квартири.

У психотерапевтичній практиці поділяють три типи ігроманів.

Перший тип - «шукачі скарбів». Це як-правило люди-романтики, які мріяли з дитинства знайти скриню з золотом, опуститися на морське дно, і піднімати з трюмів затонулих кораблів золоті зливки. В дитинстві їм чогось не вистачало, а іноді і навпаки.

Другий тип - «гравці по життю». Для них все життя ігровий процес. Не важливо виграти або програти, - головне процес. До свідомісті повертаються, коли вже немає квартири, машини, корови...

Третій тип - «заграють проблеми». Це з рідні «запиваємо». Людина таким чином «тікає» від проблем, проживає в іншій «віртуально-ігровий» реальності. Але повернення до реальністі справжньої для нього дуже болісне 

Що робити? Найголовніше - захотіти позбутися!

На першому етапі психотерапевтичної роботи проводиться комплексна психодіагностика. З'ясовується, «звідки ноги ростуть», ступінь ушкодження нервової системи тощо.

Другий етап - запровадити до його підсвідомості та природнього життєвогу циклу нову альтернативу, іноді й не одну, які-б повністю компенсували проблему, але були б екологічно-позитивними для особистості. Відновлювальні сеанси психотерапії для ЦНС (центральна нервова система). Робота з рідними пацієнта, як супутній фактор ефективного та якісного одужання. Чому цей етап дуже важливий? Якщо просто «закодувати проблему», а це справа одного сеансу, то людина може "переїхати" на інші "манії", нажаль, в нашій практиці були такі випадки, коли ми мусили виправляти роботу деяких «фахівців».

Третій етап - поставити «жирну крапку». Сеанс «підстраховки», або кодування. Під час нього повністю блокується компульсивний потяг до гри, остаточно і безповоротно. Після цього, протягом року проводиться психологічний супровід з адаптації особистості.

... І останнє, не зволікайте, звертайтеся вже сьогодні!

Показать телефоны
Телефонуйте в Києвів Одесі
+ 38(044) 233-50-40+ 38(048) 788-18-03
+ 38(063) 831-50-80+ 38(066) 173-66-85
38(067) 231-30-91+ 38(063) 390-28-70
+ 38(095) 281-88-71+ 38(096) 238-42-33

Є питання?

Вызов врача на дом

Запишіться на прийом

Місто
Телефон
Введіть код: verification code