«Ми піклуємось про вас

та про ваше здоров'я»

Медичний центр "НоуХауМед"

 
  • Київ
  • Одеса
+38(048)
735-37-38

Подивитись графік роботи та всі телефони »

Киев, проспект Героев Сталинграда 2д
Де це?

+38(044)
233-50-40

Подивитись графік роботи та всі телефони »

ул. Генуэзская, 24Б Де це?

 
Головна » Статті » Целіакія

Целіакія

Целіакія – це спадкове захворювання, порушення травлення, викликане пошкодженням ворсинок тонкої кишки деякими харчовими продуктами, що містять певні білки - глютен (він же гліадин) і близькими до нього білками зернових (авенін, гордеін та ін) - в таких продуктах, як пшениця, жито , солод, ячмінь і овес.

Коли людина, що страждає на целіакію, їсть їжу, яка містить глютен, її імунна система відповідає ушкодженням тонкої кишки. Спеціальні, що нагадують формою палець,  виступи на внутрішній поверхні тонкої кишки (так звані ворсинки) зникають. Живильні речовини з їжі потрапляють в кров через ці ворсинки; без ворсинок людина виснажується незалежно від кількості отриманої їжі.

Раніше вважалося, що целіакія зустрічається досить рідко - з частотою 1:3000. Сучасні скринінгові дослідження населення показали, що ген, відповідальний за схильність до целіакії, зустрічається досить часто - приблизно у 0,5-1% населення. Типова целіакія з важкими порушеннями всмоктування дійсно зустрічається рідко. У переважної більшості виявляються позакишкові маніфестації: залізодефіцитна анемія, афтозний стоматит, дерматит Дюрінга, остеопороз, маленький зріст, затримка статевого розвитку, безпліддя, інсулінозалежний діабет та ін. Подібна прихована і субклінічна форми зустрічаються приблизно на порядок частіше, ніж типова класична целіакія.

Іноді хвороба проявляється або стає активною при певних обставинах - після хірургічного втручання, пологів, вірусного захворювання, важкого емоційного стресу, під час вагітності. Целіакія - найбільш часта генетична хвороба в Європі. В Італії приблизно 1 людина з 250, в Ірландії - 1 з 300 страждають на целіакію. У осіб китайського, японського і африканського походження хвороба виявляється вкрай рідко. У США целіакія виявлена ??з частотою 1 на 4700 жителів. Багато хто сумнівається, що там вона зустрічається так рідко, оскільки більшість жителів мають європейське коріння. Недавнє дослідження крові на антитіла, проведене незалежною організацією Червоного Хреста, дає іншу оцінку: і серед євроамериканців хвороба також зустрічається з частотою 1 на 250.

- Особам з целіакію неможна вживати зернові, що містять глютен - білок, який міститься в зерні пшениці, жита, ячменю і, можливо, вівса.

 

- Діагностика целіакії включає в себе спеціальне дослідження крові і біопсію слизової оболонки тонкої кишки.


- Целіакія – це хвороба, яка пошкоджує тонку кишку і порушує засвоєння харчових речовин.


- Особи з целіакію можуть і не мати явних кишкових проявів хвороби.

 

- Лікування целіакії необхідно, тому що можуть виникнути важкі ускладнення: рак, остеопороз, недокрів'я, судоми.

- Близькі родичі хворих на целіакію повинні бути перевірені, тому що хвороба вважається спадковою.

- Целіакію лікують безглютенової дієтою протягом усього життя.

Лікування целіакії комплексне. Основа лікування - це довічне дотримання аглютенової дієти (виключається хліб, сухарі, печиво, кондитерські, борошняні та макаронні вироби, паштети, ковбаси). Діти добре переносять картоплю, фрукти, овочі, кукурудзяну, рисову і соєву муку, рослинні жири, м'ясо і рибу та ін. При дотриманні аглютенової дієти маса тіла хворих починає відновлюватися через три тижні. Гістологічні зміни в кишечнику починають зникати через 2-2,5 роки. Одночасно з призначенням аглютенової дієти проводять симптоматичну терапію: вітаміни, препарати кальцію, заліза, ферментні препарати, масаж, гімнастика та ін. Діти, які страждають на целіакію, повинні перебувати на диспансерному спостереженні. Прогноз при дотриманні дієти і правильному лікуванні сприятливий.

Вирішити проблему з целіакію можна за допомогою тесту на харчову непереносимість ImuPro 300. Це деталізований тест, що оцінює індивідуальну приховану харчову алергію / непереносимість на велику кількість продуктів. Ефективність тесту показана в таблиці на цій сторінці.

Показать телефоны
Телефонуйте в Києвів Одесі
+ 38(044) 233-50-40+ 38(048) 788-18-03
+ 38(063) 831-50-80+ 38(066) 173-66-85
38(067) 231-30-91+ 38(063) 390-28-70
+ 38(095) 281-88-71+ 38(096) 238-42-33

Є питання?

Вызов врача на дом

Запишіться на прийом

Місто
Телефон
Введіть код: verification code