«Ми піклуємось про вас

та про ваше здоров'я»

Медичний центр "НоуХауМед"

 
  • Київ
  • Одеса
+38(048)
735-37-38

Подивитись графік роботи та всі телефони »

Киев, проспект Героев Сталинграда 2д
Де це?

+38(044)
233-50-40

Подивитись графік роботи та всі телефони »

ул. Генуэзская, 24Б Де це?

 
Головна » Статті » Ефект Йо-йо

Ефект Йо-йо

Мільйони жінок більшу частину свого свідомого життя проводять у боротьбі із зайвою вагою, і багато хто з них задавався одним і тим же питанням: чому зниження ваги після виснажливих дієт і фізичних вправ знову повертається? Багато людей зайняті цією незрозумілою боротьбою практично все життя, адже більшість, скидаючи, наприклад, 7-8 кг, тут же, після закінчення дієт набирають ще більше. Саме цей ефект серед вчених і дієтологів отримав назву "ефект йо-йо", тобто циклічна схема придбання і втрати ваги.

Для більш доступного розуміння цієї проблеми ми розглянемо основні причини такого поширеного явища. Насправді все дуже просто, коли ви вирішуєте скинути зайву вагу, ви сідаєте на дієту або починаєте голодувати, деякі просто перестають харчуватися чи дотримуються суворої низькокалорійної дієти - цим самим ви готуєте в собі благодатний грунт для дуже неблагополучного "ефекту йо-йо". Під час того, коли ви думаєте, що чудові результати можуть бути досягнуті дуже швидко, ваш організм і ваше тіло, реагуючи на дуже різке зменшення поступаючих калорій (енергетичних речовин), насилу адаптується і поступово уповільнює обмін речовин, переходячи на новий, більш економічний енергетичний рівень. Дуже часто на початковій стадії це проявляється у вигляді "плато" або точки завмирання ваги на графіку зниження маси тіла, тобто сам процес зниження ваги сповільнюється або зупиняється на час.

Для багатьох жінок цей етап схуднення стає своєрідним каменем спотикання (а в деяких випадках і зривом дієти), тому що стрілки ваги завмирають і не дають рухатися далі. І до  тих, хто кинув дієту, так само як і при закінченні дієти, вага стрімко починає повертатися.


На жаль, на сьогоднішній день це одна з глобальних проблем дієтології для дослідників усього світу. Крім того, існують також серйозні обмеження калорій, що призводять до істотного зниження м'язового тонусу того, хто худне. А це вже, в свою чергу, означає додаткове і стабільне уповільнення метаболізму в організмі людини. Найпоширенішою  ознакою подібних явищ у великої кількості людей можна вважати неестетично «в'ялу» форму рук вище ліктьового згину (у зв'язку з сильною втратою енергетичного тонусу трицепсов і подальшого безконтрольного накопичення жиру).

"Ефект йо-йо", як встановлено психологами, викликає сильні негативні психоемоційні наслідки, адже людина, незважаючи на всі обмеження та позбавлення, знову опиняється відкинутою на початкову стадію свого шляху. Крім всього цього букета негативних наслідків, зовсім недавно імунологами було встановлено, що імунна система теж страждає в результаті різких циклічних коливань ваги.

Для людей, бажаючих схуднути або просто злегка підкоригувати фігуру, слід пам'ятати одне золоте правило: перш ніж почати боротьбу із зайвою вагою, необхідно спочатку встановити першопричину порушення обміну речовин.

Фахівці Медичного центру «НоуХауМед», допомагаючи пацієнтам з надмірною масою тіла, орієнтуються саме на це правило. Насамперед треба відразу визначити причину надмірної ваги конкретного пацієнта, тому його направляють на обстеження: аналізатор складу тіла легко визначить справжній обсяг міжтканинної води і встановить, чи є набряк. За лічені хвилини прилад визначає стан вашої м'язової тканини та кількість жиру. Ці дані регулярно зчитуються у пацієнта, так як в ході лікування співвідношення змінюється, а отже, треба коректувати і набір процедур.

Таке детальне обстеження пацієнта дозволяє створити для нього ефективні індивідуальні програми, спрямовані, перш за все, на збереження здоров'я, а значить, активного життя і молодості. А разом з гармонією фізичного і духовного світу приходить і краса.

Показать телефоны
Телефонуйте в Києвів Одесі
+ 38(044) 233-50-40+ 38(048) 788-18-03
+ 38(063) 831-50-80+ 38(066) 173-66-85
38(067) 231-30-91+ 38(063) 390-28-70
+ 38(095) 281-88-71+ 38(096) 238-42-33

Є питання?

Вызов врача на дом

Запишіться на прийом

Місто
Телефон
Введіть код: verification code